Bisiklet Uygulaması

Bisikletim Uygulaması Özellikleri

  Birseysel Kullanıcılar: Bisikletim uygulaması bireysel kullanıcılar, gezginler ve sporseverlere özel geliştirilmiş bir “Bisiklet Deneyim” uygulamasıdır. Bisikletim uygulaması bireysel kullanıcılar için tasarlanmıştır.
  Özel Rota Planlama: Kullanıcılar Bisikletim uygulaması ile tanımlanmış rotalara özel navige edilmiş, sürüş deneyimi edinmektedir.
  Kent içi Bisiklet Sürüşü: Bisikletim uygulaması kent içi bisiklet hareketliliğini artırmayı amaçlamaktadır. Bisikletim uygulaması ile sağlıklı ve sporsever bir kent hedeflenmektedir.
  Kentsel Mobilite: Bisiklet temelli “Kentsel Mobilite” sayesinde; CO2 salınımı, gürültü kirliliği, fosil kaynaklı hareketlililk ve karbon ayak izinde azalma, çevresel faktörlerde ise iyileşmeler beklenmektedir.
  Toplu Sürüş: Kamu kuruluşları “Bisikletim Uygulaması” ile toplu bisiklet sürüş organizasyonları düzenleyebilecektir.


teknar teknoloji
image

Bisikletim Uygulaması Alt Sistemler

Bisikletim uygulaması, Mobil Uygulama, Veri Yönetim Portalı ve Tanıtım Web Sitesi olmak üzere 3 alt sistemden oluşmaktadır.

1. Mobil Uygulama: Kişisel kullanıcıların kullanımına sunulan, Android ve iOS uygulama marketlerinden ücretsiz indirilebilen bisiklet sürüş deneyim uygulamasıdır.

2. Veri Yönetim Portalı: İdarenin rota tanımlaması yapabileceği, rota hakkında tanıtıcı metin ve görsel içerik hazırlayabileceği, rota güzergah revizyonu yapabileceği web tabanlı bir veri yönetim sistemidir.

3. Tanıtım Web Sitesi: Bisikletim mobil uygulamasını dair her türlü bilginin paylaşıldığı, rotalar hakkında detaylı bilgiler içeren, yeni eklenen rotaların ve rota düzenlemelerinin duyurulacağı bir web uygulamasıdır.


Bisikletim Uygulaması Değerleri

  • Kullanıcılar harita üzerinden rotaya ait bütün detayları görebilir.
  • Rota üzerinde yapılan seyahati kaydedebilir, sürüşe ait ortalama değerleri hesaplayabilir .
  • Rotaya ait fotoğraflar çekebilir, uygulamanın özel fligranı ile sosyal medyada paylaşabilir.
  • Yabancı turistler için dil seçimi yapılabilir.
  • Diğer kullanıcıların sisteme yüklemiş olduğu fotoğrafları görebilir, rotanın bulunduğu bölgede bulunan tüm imkanları (otel, restoran, hastane vs.) inceleyebilir
  • Rota uzunluğu, rotanın beğeni sayısı ve rota hakkında yapılan yorumları görebilir.
  • Acil durumlar için kişi tanımlaması yapabilir, sürüş esnasında yaşanabilecek acil durumlarda konum bilgisi gönderebilir,
  • Beğendiğiniz rotaları favorilerinize ekleyerek “Rota Listesi” oluşturabilir
  • KVKK’ya uygun veri korunumu

image